Pühapäev, 8. september 2013

Ma tänan

Kümme nädalat suvepuhkust suudab inimese põhjalikult ära hellitada.
Seda rängemad on olnud kolm esimest töönädalat. Alustades varahommikuse ärkamisega ja õhtuse sooviga kodus mitte midagi teha. Mis mõttes, et vaja koristada? A ma tööl juba tegin seda. Mis mõttes, vaja nõusid pesta? A ma tööl .....Ah, et lapselast hoida? Ma ju tööl juba hoidsin lapsi. Ja nii tagasi.
Rääkimata öistest jalavaludest teades, et põhjus likvideerimata (tu) : suur kere ja pisikesed jalad.

Iga töötegu saab karistatud nädala lõpu näol. Nu kui kogu arvestatav garderoob on sujuvalt kapist pesukorvi siirdunud, paljaste jalataldade teraapia tubade põrandatel proovib eraldada kas tegemist liiva, mulla, küpsisepuru, õunaseemnete või kõigiga kokku. Ja need pisikesed kärbsed vahivad banaanide ja õunte pealt parastavalt: oled jah lohakas! Suuremad on aknad täis s...unud ja lebavad nüüd laibastunult aknalaudadel. Teesklevad paganad. Teavad, et eile oli ussimaarjapäev.

Elamine lõhnab õunamahlaselt. Oehh, alles esimesed nelikümmend liitrit. Ja needki kergemal teel st. plastpudelitesse kallates sügavkirstus. Tegin vahelduseks mahlakallamisele  taarastatistikat. Esimese koha pärast rebisid Boržomm ja Sherwoodi õunasiider. Mõned Pulsi pirnisiidrid ka. Miks ei võiks vastavatesse pudelitesse valatud mahl siidriks muutuda? Igatahes on retseptid otsitud ja ma tean, kuhu järgmised 40 liitrit lähevad.
Nostalgiliselt meenutan Inglismaa siidriaega - oli alles erinevaid maitseid! Kui mahti saan, otsin pilte ka.

Ärge nüüd tulge siin vanainimest manitsema. Tean juba aastakümneid, et alkohol kahjustab tervist. Vahelduseks joon õunamahla ka. Ja  mineraalvett. Mida me jõime 40 aastat tagasi? Kui jõime? Koduveine, mäletan. Õuna. Ja Murfatlari ja Cotnarit. Mingid kuivad veinid olid ka. Pillimees st. sildil oli pillimees. Ja Põltsamaa omi ka. Nüüd on kõike liiga palju. maitsed ja sildid unuvad. Välja arvatud need inglismaa perioodi aegsed.

Tekitasin reisiraha fondi. Miks mitte http://www.germalo.ee/kultuurireisid/inglismaa-otimaa_3/uldinfo/
Üksinda on mu  keeleoskamatusega seiklemine mõeldamatu ja kindlutundetu. Ei veetle mind ei Egiptimaa ega Türgi ega muud paigad. Ikka kisub Inglismaa poole.

Ruuniringi rohelisest kotikesest võetud kivike kandis sümbolit Tänulikkus:
Kujundage endas harjumus tänada Jumalat iga päev tema õnnistuse eest. Olge tänulikud taevase tarkuse juhatuse eest, vapruse eest seista silmitsi oma valuga ja vaimu tugevuse eest. Olge tänulikud armastuse eest oma südames ning valmisoleku eest kõndida tervenemise rajal.
....
Kelle armastus on teie südant puudutanud? Kas on teid õnnistatud hea tervisega? Kas teie kõht on täis? Kas te toidate teisi? Mis annab teile rahu?

Olge tänulikud, et saate elada inimeste keskel, kes teid toetavad. Öelge aitäh iga kogukonda kuuluva hinge ning iga sõpruskonna eest, kuhu te kuulute.
Näidake üles tänulikkust nende suhtes, kellelt te nõu küsite, kes süvendavad teie usku Jumalasse ja iseendasse. Tundke sügaval sisimas tänu mineviku ängist vabanemise eest. Kui teie elu on ka täis pingeid ja proovilepanekuid ning olete äsja seljataha jätnud pika ja üksildase öö, olge tänulik, et selle üle elasite.
Kui elus jõuab kätte hetk, mil te ei oska enam kellegi poole pöörduda, siis teadke,et te pole iial päris üksi ning tänage Jumalat iga päev selle eest, et ta teid tuhast tõusma õpetab.
....
Kus iganes leiate ilu - lahkes teos, veepinnal kilgendavas päikeses, lemmiklooma armsas vaates - olge tänulik. (loomad asendaksin küll lastelastega)

Tänumeeli elatud elus on hingerahu ja vaikne rõõm. Tänutunne on sellise elu üks suuremaid ande.
Olge tänulik igal hommikul, kui päike tõuseb. Ja igal õhtul, kui päike loojub, olge tänulik.
(Ralph Blum ja Susan Loughan "Ruuniring")

Üks väike, vilgas ja uudishimulik linnuke veetis mu akna taga metsviinapuus mitu pikka minutit. Ehk ta tõi terviseid eksinud tüdrukult, kes ehk otsustab ringiga koju tagasi pöörduda.

5 kommentaari:

neiud ärevil ütles ...

Murfatlar ja Cotnari ja
Pillimees ja need ilusad kokkukeerutatud paelad pudeli kaela ümber. Oi hea ja soe tunne tuli südamesse. Mitte, et ma oleksin siis või praegu palju joonud, aga see kuulus meie nooruse juurde.

Bianka ütles ...

Kuidas sul üldse nii pikk puhkus oli? Lihtinimesele antakse 28 kalendripäeva :D Sa ju pole päris õpetajana tööle võetud, või oled?

Emmeliina ütles ...

Bianka, abiaednikel on 35 päeva`, lisaks nädal osalise töövõimetuse eest.
Kolm nädalat sain palgata, kuna alati leidub keegi, kes töötada tahab :P

neiud - määletan, määletan :D

Bianka ütles ...

Ah sedapidi on lood su puhkamisega :D Ja kes see eksinud tüdruk on, kes otsustab ringiga koju pöörduda? Sina tagasi Inglismaale?

Ma täitsa usun, et Inglismaa oma losside ja aedadega sulle südamelähedane on, sest ka mulle on alati viimane reis kõige huvitavam ja armsam tundunud. Ära klammerdu selle ühe maa külge, mida sa juba üksjagu näha said. Mujal on ka palju huvitavat, parem mine nüüd Pariisi, Itaaliasse või Kreekasse.

Emmeliina ütles ...

Bianka - kes teab, soovitusel on jumet :)