Reede, 10. detsember 2021

Kas vana on uus 2

 

REEDE, 10. DETSEMBER 2010

Kui me küünlavalgel rehkendust tegime
Loomulikult,
nagu eile õhtul hakkasin pilte laadima ja isegi "mingi lugu mõlkus meeles" läks elekter ära. Õnneks näitas kell üsna õhtust aega. Esialgu valdas mind paanika. No et kuidas ma nüüd saan ikka ilma arvutita ja mida kõik tahtsin veel lugeda ja mida arvutis toimetada. Vahtisin nagu segane musta ekraani lootes, et äkki ikka hakkab roheline lambike vilkuma.

Pärast pimenemist selgus, et korteris viibisid antud momendil peale minu veel Po4 ja Abi kaasa. Millest ma aru sain? Üks käskis ruttu ruttu vett varuda (hilja, peremees, hilja) ja teine küsis, et kus on taskulamp?

Appikene, nad räägivad!
Alguses olin hämmingus, kuid siis, kui olime kõik see kolm elutuppa kogunenud ootasin katsemaja perenaisena edasisi tulemusi. Ja asi oli pimedust väärt. Kõik me oskasime veel valjusid lauseid moodustada ja isegi mõttepojad kasvasid silmanähtavalt mõteteks. Meenutasime kahe aasta tagust kolme päevalist lumetorm - katastroofi, mil evakueerusime sõna otsese mõttes Po 2 juurde, sest meie kodus tähendab elektri kadu kohemaid kütte- sooja toidu-vee lõppemist.
Olles end selle meenutusega hirmust higiseks ajanud leidsime, et oleme ööks valmis - kõhud täis, mobiilid laetud ja tekke ja sooje sokke küllaga.

Tõmbasin kardinad kõrvale. See mis akna taga toimus andis kujutlusvõimele tiivad. Mina küll pole see, kes päästeameti hoiatusi eirab, sest minusuguse võib tuul juba majatrepilt ümber puhuda. Kuigi kiusatus pimeduses natikeseksi õue hiilida tekkis.
Enne veel, kui jutud otsa said tuli elekter tagasi.

Pärast kuulsin, et Rakveres oli vool kauem ära. Selle võrra said ju pereinimesed omavahel kauem rääkida. Kui oskasid. Millegipärast tuli enne und meelde raamat pealkirjaga "Siis kui loomad veel rääkisid". Ei tea, miks?

2 kommentaari:

tegelinski ütles ...

Kõik, mis kirjutanud oled, pole oma väärtust kaotanud, küll aga on mõni asi omandanud teise tähenduse. Tulin teist korda lugema, esimesel korral polnud kommenteerimiseks aega. Või sõnu. Ega nüüdki. Aga tahtsin lihtsalt üle lugeda.
Praegu lugedes meenus film, mille vaatamist mulle hiljuti soovitati, "Õnnelik lõpp".
Kuidagi haakub mõtete poolest blogipostituse tekstiga, ja oli päris huvitav vaatamine.
https://etv.err.ee/1608400223/onnelik-lopp
Igaks juhuks panen lingi ka...
Ah jaa, veel! Täitsa juhuslikult jäi silma kuupäev 10.dets 2010, see Sinu küünlavalgel rehkendamine. Panin oma blogisse ühe vana talvepildi, ja kui kuupäeva vaatasin, siis nägin veel üht haakumist ;) Talvepilt mul kuupäevaga 10.12.2010. Nii et kolame ajas 10+ aastat tagasi :)

Emmeliina ütles ...

Tegelinski, hea, alati, kui vana uurin (sageli ajan peas faktitäpsustusi taga), siis tunnen siirast rõõmu, et olen 1,teist fikseerinud. Õnneliku lõpuni pole veel jõudnud. aga talvepildid tagasivaates pakuvad küll huvi. Et millal oli lumi ja millal polnud jne. Selle loo otsa komistasin, kui otsisin torm Monikat. Leidsin ka.