pühapäev, 10. august 2014

Emmeliina folgiblogi

KA KÕIGE PIKEM TEE ALGAB JALATALLA ALT (Tõnis Kark)

Et leida uues päevas uusi asju, tuleb käia vanu radu pidi. Seepärast valisin jälle hommikuse folgibussi marsruudil Rakvere - Käsmu bussijaam. Rahvast oli vähem, aga see-eest seltskond mitmekeelne. Eilselt öökojusõitjalt, kes kodulinna näitleja, kuulsin, et sõit möödus viperusteta. Ise kasutasin kergemat vastupanu ja  autosõidukutset.

Olge tänatud kõik mu lähedased, kes te eilset folgipäeva ja ööd jagasite.

Kiriku juures tundusid mõned näod tuttavad, et kippusin teretama. Ebaeestlaslikult. Muidugi ei teretanud, sest ega ma neid tundnud ka. Mingi lapsepõlve kuvand vist, et võõrastele ei naeratata.

KRATT TÖÖLE
"Peremees" andis kratile palvevormis käsu: kogu kokku need gruusia mehed ja kuula üle. See oli lihtsamast lihtsam. Tuli minna Meremuuseumini, sealt veidi mere poole ja leida üks kivi, kuhu pepu toetada. Ja juba nad tulidki. Ansambel "Khareba". Sirgete rühtidega, väärikad.
Päälik pidas meenutuskõne milles sõnas, et 2008, kui toimus esimene Viru Folk, algas Gruusias sõda. Illustratsiooniks kostus taevasinast lennukimürinat. Seda nimetatakse vist installatsiooniks.  Kujutlusvõimet toitis küll sinise rahumere ääres. Et mis saaks...

SULIKO
on ilmselt ainus gruusia laul, mida ümiseda söendan.  Üksinda, loomulikult. Täna sain seda kaks korda kuulata. Mägede pojad laulsid tundeliselt, sekka tantsu ja rahvuspille. Rahvas nautis ja plaksutas kaasa. Paljusus rikastab, aga minus on ikka sadu kordi rohkem metsajoigu, kui mägede hõikeid. Nüüd tean seda jälle. Südamlik oli. Ja tänulik, et nii kaugelt tuldud.

FOLK MERE ÄÄRES
on nagu heade dekoratsioonidega näitemäng. Kunstnik kujundab sinise mere, paneb sinna sisse laevu ja paate, võimalikult valgeid ja purjedega. Lisaks istutab suuri ja väiksemaid kive ning sürrealistliku kitsekuju kõigele krooniks. Siis hakkavad seal dekoratsioonide keskel toimetama inimputukad ja oma inimeste asju ajama. Kes supleb, kes sööb, kes läheb, kes tuleb.

Mina kulgen metsa. Torupilli kuulama..
Aa, Lainela kohviku teenijatüdrukud on ikka veel lahked. Suurepärane! Eriti pärast simmaniööd.Kommentaare ei ole: