esmaspäev, 4. veebruar 2013

Virust Võrusse II

Arvut vajab puhastamist, nentis Po 4. Ega sellepärast midagi ei muutunud.
Lisaks ajast, mil Elion mingeid katseid tegema hakkas on mu Blogimaal rikkeid tihedamalt, kui varem.
Sellepärast  viibis Võrumaa lugu ja järjekorras on juba teised. Probleeme on just piltide laadimisel.


Aga nüüd veel oma vana -aastalõpu VÕRUMAA rännust ja muljetest.

Talveõhtu Võru oli vaiksemast vaiksem. Külmale vaatamata tegime treti Roosisaarele.
Võru linna ajalugu pajatab muistsest Kirumpää linnusest. Tegelik linna algus võiks olla 1724.a. kui Katariina II korraldusel moodustati Tartu tagaotsast uus maakond - Võrumaa ja uue, rajatava linna asukohaks Võru mõis. Nii oligi Võru sündinud. 
1940 elas Võrus üle 6000 inimese. Praeguste linnakodanike arv küünib 14 000-ni.
Tähtis osa oli 1889 a. valminud raudteel, mida mööda sai Riiga ja Pihkvasse. Nüüdne jaama ümbrus mattus lumme, isegi pilti ei olnud kusagilt teha. Võru suvemagnet on ilmselgelt Tamula ja Kubija järv.Aga praegu oli talv mis talvOlin ööbimiskoha valikul kümnesse tabanud. Mõnus Helini Apartement, mille valisin lihtsalt nime poolest, paiknes peatänaval. Ennast sisse seadnud otsustasin veel väikse jalutuskäigu teha ja akendesse piiluda. Kell oli seitse, kohvikud suletud ja pubisse ei tõmmanud. Nii jäi üle lähedalasuvast Maxima poest õhtusöök kombineerida. Kodulinnas ma selle poe klient ei ole, lihtsalt koduteega ei haaku. Seda meeldivamalt tabas mind hilise kliendi rõõm: sain lausa gurmaanlust maitsta ja igasugu hõrgutisi pea olematu raha eest. 
Nii tegingi 23 detsembri õhtu enda jaoks ainulaadseks: arvuti ja mõnusa joogi-söögiga absoluutselt tundmatus linnas.Ja need kõik ruumid olid selleks õhtuks minu päralt!Hommik saabus ohu märkidega ja tuisuga. Sellepärast tuli süda kõvaks teha ja plaanitud sõidud ümbruskonda ära jätta. 


Teel pidime nentima, et saime veel õigel ajal plehku. Tuisk üha suurenes ja nähtavus halvenes. Sellele vaatamata olime kolme tunniga Võrust Virusse ja kodus. 
Jõululaupäev hakkaski paistma. 
Tänu sõbrannale olin saanud suurepärase elamuse. Kohtumiseni suvel, Võrumaa!Kommentaare ei ole: