Kolmapäev, 6. juuli 2011

Need imelised aiad

Kuna tunnen ennast inglise linnkülades suurepäraselt ja rohkem kui kolme suure tänavaga kohta üksiku uitajana turvaliseks ei pea, vedasin kaardil näpuga juti ja leidsin läheduses (20 miili raadiuses) põneva koha nimega
Winchcombe.

Niisiis astusin laupäeva hommikul kell kümme autost välja järjekordsele seiklusele vastu.

Tõlgitud Wikipedia ütleb, et Winchcombe on väike, rikkumata Cotswold linnas, kus sul ikka leida hulga ainulaadseid poode ja söögikohti ja joogiga.

Teekond külla viis läbi maaliliste orgude ja oli nii kitsuke, et britt -autojuht pressis kauges tulevikus välja kaks head eesti õlut. Yes boss, peaasi, et mulle õhtul järgi tullakse, sest külake paistab vähemalt hommikul inimtühi. Et kust seda sponsorit kodumajutajat ikka võtta. Libekeelsuse osa jääb puudu ja punaseks värvitud pea viitab sinna iiri poolele.


Tänavate asetus selgeks tehtud ja hing rõõmustamas imeilusa ilma tõttu, sean sammud eesmärgi poole. Kodus uuritud manuaal ütleb, et linnast välja mööda kaunist ja omapärast tänavat viis minutit ja oledki kohal. Lähen ja muidugi ei ole. See tähendab, on küll üks hoone lammastega, aga see on private. Õnneks kohtan kaht meesterahvast. Osutan sõrmega turistipunktist kaasavõetud lossi pildile ja teen küsiva näo. Yes yes, õige tee!
Vestlusest, kui seda ikka saab vestluseks nimetada kui nemad räägivad ja mina noogutan. Estonia Estonia koos naeratusega on mu kena päheõpitud lause. Jaa, Tallinn, olen kaks korda seal käinud, saan vastuseks. No ma ei tea, kas minuga lihtsalt juhtub, aga tegemist juba teise inimesega minu teel, kes väidab, et on Tallinnas olnud.

Rõõmsalt jätkan oma viie minuti teed, mis lõppeb autoparklas. Sealt edasi siirdun visitorisse piletit ostma ja saan koos 7.20 raha võrra vaesemana manuaali, kus kõik kirjas.

SUDELEY CASTLE
koos kaheksa aiaga on valmis mind vastu võtma! Algus algab lilledesse uppunud varemetest ja vesiroosidega basseinist.

Kodutöö vikipeedia abil

Ajalugu Sudeley loss ja oma auhinnatud aiad ulatub üle tuhande aasta ning sisaldab palju erinevaid lugusid royal ühendused, sõjad ja perioodide hooletusse ja sellele järgnenud taastamine.

Castle muutunud käed üle tosin korda ajal ajalugu ja tänapäeval on see eramaja lord ja leedi Ashcombe, Henry ja Mollie Dent-Brocklehurst ja nende peredele.
Sudeley kuulsusrikas aiad on ühed kõige parem Inglismaal, alates centerpiece Queens "Garden, billowing sadu sorte vanaaegseid roosid, et Herbal Healing Garden, mis võeti kasutusele 2010 hooajal.
Soovitame teil võtta aega, et näha põnevaid näitusi, mis uurivad lugu Sudeley ajaloost ja tuntud märgid, kes on külastanud või elanud lossis. Kuigi Castle jääb pere koju 16. sajandi lääne tiib, kus asuvad näitused ja kohvik, St Mary kirikus, kus Katherine Parr peitub maetud, aiad, Pheasantry, keskaegsed varemed ja seiklus mänguväljak on teil uurida ja kogeda oma vabal ajal .
Ootame Teid Sudeley.

Aedu on vähemalt kaheksa ja minu mannetu pildistamisoskus ei anna veeranditki seda ilu.Tundub, et alates algusest on iga valitsejanna rajanud just Oma aia.

Vastavalt enda maitsele. kes sümeetrilise
ja kes asümeetrilise

Kiriku äärne aed
ja salaaed, mu lemmik
Tudori stiilis

Kuna minu aiandusalased teadmised olematud ja mul endal aeda pole jättis siiski kõige suurema mulje taimede vaba vohamine ja roosiväravad.

Muidugi on pilte veel, aga järgmine postitus tuleb juba lossist endast

12 kommentaari:

neiud ärevil ütles ...

Issand kui ilusad. Mulle meeldib. kõige rohkem just esimene. Selline tunne, et sisened kuhugi paradiisiaeda.
Lähen nüüd ja vaatan oma pügatud hekki ja häbenen silmad peast. Mul on nii palju veel arenguruumi.

Emmeliina ütles ...

kulla neiuke, kus sul need aednikud :)
ikka ise ja see kõige armsam!

esimene on minu lemmik ka

Helve ütles ...

"ooooooooh! kuhu Sa küll sattusid!!!!", oigab kade mina!

Emmeliina ütles ...

ise otsisin selle koha ja nüüd olen uhke ka!

Bianka ütles ...

Fantastiline! Tuleb meelde jätta, ehk õnnestub kunagi see ilu oma silmaga üle vaadata.

tegelinski ütles ...

appike kui lahe elu sul on :)

Tiiu ütles ...

Tõesti põnev!

Emmeliina ütles ...

Bianka - jah, eks siin ka aastaaeg loeb, praegu on roosid oma täies ilus. nagu romantilised postkaardid need vanad aiad.

tegelinski - 70 päeva juba

Tiiu - on tõesti

helle ütles ...

Vapustav pügamistehnika. Ei tea, kas neil on spets väljaõppega masinad ja aednikud:)
Seal on ii-lus ee-la-da!
Ahmi kõike endasse, mis praegu volilt käes. Hiljem hakkad taga igatsema ja unedes nägema!

Emmeliina ütles ...

Helle- eks see õige tunne tuleb alles talvel, kodus, pilte vaadates

siin külas pügas mingi mootoriga hekikääridega külgmist osa, aga kuidas need ümmargused nii hästi välja tulevad - ei kujuta ette.

päevalill ütles ...

Kui lopsakad õitsejad,minu lemmikud rohkemgi kui
filigraanne aednikutöö.Golfi hoovus aitab kaasa. Muinasjutulossid ja asulad.

Emmeliina ütles ...

Päevalill- mulle tundub tõesti, et igasugu roosilised kasvavad siin iseenesest.
kahjuks eile ja täna polnud hea ilm ja meie küla roosid on pildistamata.
äkki homme