reede, 18. november 2016

Olme nagu ulme
Möödunud aastal, pea samal ajal, toimus köögis miniuputus.

Pole midagi uut siin päikese all. Mida oligi vaja tõestada. Seekord toimetas toiming pisitasa:  tilk-tilga järel tilk...Alguses valamukapi põhja, siis valgus pikkamööda põranda alla ning lõpuks köögipõrandale. Sealt ma ta märgade taldade tõttu avastasin. Nomisealsiisikka. Lugu tuttav, tore torumees ka. Pärast vana kraani roosteseid karjatusi oli ta nõus lahkuma. Kraan loomulikult. Võitles ikka mitu tundi. TM (ToruMees) pühkis higi ja oli ka nõus lahkuma. Ilmaaegu lubasin ta vetsu. Pärast nentis, et sealne pisivalamu kraan pole ka täie tervise juures. Sulgesin kähku sauna eesruumi ukse (seal kaks kraani). Vabandust, segistid, mitte kraanid. Ja voolikud, mitte torud. Läksime sõbralikult lahku. Õhtul olin dilemma ees: kas salvestada TM number telefoni? Otsustasin, et igaks juhuks mitte. Enne jõuluid mitte. Öösel vestlesin segistite ja voolikutega. Toalilledele pidi aitama, miks siis mitte mõttejõudu laiendada.

Tegevus kaks
Kaks kappi lahkusid, järele jäi palju tolmu ja palju kola. Nüüd ootan kaduneljapäevi sisimas teades, et see on enesepettus. Andke mulle pööning ja kümme kirstu-kohvrit. Siis alles saavutaksin tolmuvaba ja asjadevaba elu. Mälestustevaba ka. Vist.
Unistan juba kaks nädalat, et uksest astuksid sisse töökad ja tugevad mehikesed. Päkapikud. Ilmselt vara veel.

Lõpetuseks
7.a. lapselaps Mariann: vanaema, miks sul ainult sõbrannad on?
????
Miks sul ühtegi poiss-sõpra pole?

4 kommentaari:

päevalill ütles ...

Poiss-torumees , poiss-transportija , poiss-itimees , poiss-teatri-ja kontserdikaaslane... nende suurte tegude järel meelte selitamiseks poiss-sõbrast vestluskaaslane...ja siis aidaa! tüdruksõpradega kogu seda ulmet analüüsima!

Emmeliina ütles ...

Kallis Päevalill
Paneks kuulutuse, aga ikka veel juurdlen: kas viis erinevat või viis ühes :)
Alla kirjutan:
tüdruk -stilist, tüdruk-reisi,-teatri-kontserdikaaslane, tüdruk-vestluskaaslane, ekstreemsetes olukordades kokkaja ja koristaja :))))

Emmeliina ütles ...

annan teada: naabrinaine koos mehega suutsid päkapikkudeks moonduda ja poole tunniga suuri tegusid teha. Toad võtavad ilmet, asjad harjuvad üksteisega.

Ise olen dilemma ees: kas anda riide-jalanõude ülejääk kauplusesse, kus neid ulmehinnaga müüakse või transportida 30 km. kaugusele alevisse, kust kohalikud neid rahata valida saavad. kaldun loomulikult viimase poole, aga see nõuab poiss-transportijat.

Kotte kuhjates tuleb meelde MI 3 õpetus: Sa pead kõigepealt hävitama emased asjad, siis kaob paljunemine iseenesest :))))

päevalill ütles ...

Eelmisele Sinu vastusele: Viis ühes sööb ja sodib vähem, viis erinevat loodetavalt söövad ja sodivad mujal...aga millega see lõpeb? ! siia mingi nägu.
Korrastamise kuldreeglid!teine siis : vaesus tuleb välja visata!
Asjade andmine takerdub mulgi selle taha,et KUI ma jaba tahan TASUTA anda,siis saaja peaks ka TASUTA saama.