pühapäev, 4. mai 2014

Mitu pikka pai

Kui Pöördumatu on üle käinud, siis on raske pidet leida ja edasi minna. Ega tahagi edasi, saaks kuidagi kohapealgi hakkama. Selleks tuleb valida vahendeid vastavalt vanusele.
Kõigepealt: töö päästab??? Panen igaks juhuks kolm küsimärki, sest tegelikult poleks praegu küll mingit palgatööd vaja. Vaja on lihtsalt tööga kaasnevat rutiini. Üles, pessu, riide, bussi, tööle, bussi, koju. Ja vahepeal pilk kalendrisse, mis annab teada, et ainult viis nädalat veel...Puhkuseni.

Teiseks: moodne sõna "kvaliteetaeg". Omadega või brannega autosse ja Eestimaa oma ilus ja valus vaatab vastu. Sellest ei tüdi iial.
Ettemääratu ja makstud ehk kahepäevane puhkus Toila Termides. Koos kolmekümne kolleegiga. Saunad hellitasid ja piitsutasid, maitsmismeel sai täiendust ja kõrvad bajaanihelisid. Ainuke, mis ei hellitanud, oli ilm. Aga kõike ei saa isegi raha eest. Ju maksime vähe. Küll oleks hea rikkam olla! Siis muudkui lõõgastuks ja lõõgastuks. Ei tea, kas tüütama ka hakkaks? Praegu küll ei usu.

Kolmandaks: jutuajamised ja kaastunded. Libe jää ning ohtlik soo. Võib juhtuda, et pärast mõne inimesega rääkimist tahaks ruttu sauna minna. Kust läheb uudisimu piir? Mis on kasu jutust, kus inimene kuuleb, aga ei kuula. Arusaamisele jõudmine, et vaatamata sind ümbritsevate ringile oled ikka oma leinas üksi ja keegi ei saa sinu eest midagi ära tunda ega elada. Ainult sa ise. Selleks on aga toetavaid sõnu ja sõpru vaja. Ning ise toetust ja tuge anda. Ainult siis tekib sünergia.

Neljandaks: ilu päästab. Siia küsimärke ei pane. Ainult kulunud stamplause, et see Ilu on vaataja silmades. Koleasjad ajavad aga iiveldama. Sinna hulka kuulub näiteks ebaviisakas ja pesemata riietes bussijuht, mahasülgav ja ropendav noor ja kogemata etteklõpsav vaimuvaene telesaade. Õnneks jäävad ilusad asjad ülekaalu. Krooniks lapselapse lause raadiost kõlava sümfoonia peale: issi, ma tunnen nootide magusat lõhna.

Ka valu võib olla ilus. Kui ta sõnadesse valada. Näiteks

Ei taha minna magama
Öö pikk
Öö pikk
Öö pikk

Päev kätlest pani plagama
kustus kui tuletikk
(Kaljo Enniko)

9 kommentaari:

helle ütles ...

Siit välja ei loe ja küsida ei tihka, mis juhtus. Aga kolm pikka pai su hingele! Kõik läheb mööda, kindel.

sille ütles ...

Kurb jutt. Ei oska kohe midagi öelda, sest täpselt ei saanud aru mis juhtus. Igatahes kallistused sulle ja eks töö ole hea asi vahel tõesti. Viib vähemalt mõtted mujale.

tegelinski ütles ...

See on olnud karm aeg... sügis, talv ja kevad. Ma ei mäleta aastat, kus oleks olnud nii palju lahkumisi, mis puudutavad. Mõned, mis vägagi haiget teevad...

Emmeliina ütles ...

Ma tänan teid

Dona nobis pacem

Hundi ulg ütles ...

Rõõmu on millegipärast kergem jagada kui muret. Ja õigete sõnade leidmine on viimase puhul keerulisem. Eriti kui tahad lohutada, toeks olla. Aga kõiki mõtteid ei peagi alati sõnadesse panema.

soodoma ja gomorra ütles ...

Ma mōtlen samuti nagu Hunt. Sellistel puhkudel mōtlen inimese peale palju ja tahaks kuidagi. Öelda vōi olla. Aga täpselt ei tea vōi ei oska vōi ei julge. Ja kōige enam pelgan, et ise vōid ju midagi tahta, aga pole sugugi kindel , kas teiselt poolt tahetakse.

Emmeliina ütles ...

jah

Rasmus ütles ...

Tead kallis emme! Mõtlesin alles eile ja praegu ka ja sain aru, et see kõik ei olegi veel minuni jõudnud. Ju siis jõuab hiljem. 1. juuni on märgiline ja tähtis päev. Siis mäletame ja oleme head.

Emmeliina ütles ...

Tähtede taga on kohvik, kus kunagi kohtume kõik...
Kujutan, et ta lihtsalt sõitis maailma lõppu ja ei tule kunagi tagasi. Meie vennaga olime tervik. Nüüd olen poolik.