teisipäev, 8. oktoober 2019

...kesksügisesse kokku


Tegelikuses olin teadlik, et põhimõtteliselt sügiseks midagi ei muutu.
Kool on kool, õpilased on õpilased, õpetajad on õpetajad.
Kodu on kodu, lapsed on lapsed, lapselapsed on lapselapsed, ema on ema.
Ja mina olen mina.

Petukaup. Me kõik oleme muutunud. Kes (mis) harjumuspäraseks, kes vanemaks, kes pikemaks, kes väsinumaks ja kes õnnelikumaks.

SEPTEMBER lõi kuklasse väikese võmmu. Kooli tuli uus poiss. Võta omaks või tee nägu nagu ei näeks. Teine uus poiss tuli ka. Nimetame neid Karladeks. Karla 1 oli pisike ja nunnu, Karla 2 on pehmelt öeldes häälekas ja tegus. Tänaseks on K1-st saanud häälekas ja tegus ja K2 jätkab tegusid.
Paganapagana raske on, paganapagana raske on. Sisimas tean, et lahendused tulevad, alati on tulnud.

PIDUPÄEV
Kirjeldused jäävad napiks, õpetajate päeva lummuses võib ema ennast soojendada ja õhtune küünlatuli kuulub asja juurde. Poeg 4 alustas sellest sügisest õpetajatööd ja  poeg 2  tegi pere jaoks ajalugu.  Kes teab, see teab. Võib olla lingitan mõne loo. Rõõmu, sulaselget rõõmu tegid õnnesoovid nendelt, kes märkasid. https://virumaateataja.postimees.ee/6795758/rakverlane-rasmus-kits-palvis-aasta-pohikooli-aineopetaja-aunimetuse

NALJANURK
Õpilasomavalitsus ei lase õpsisid õpetajate päeval patjadel vedeleda.
 Pilt selleset, kuidas Dunja ja Vanja eesti kooli lõimuvad.

"Õe ja vennaga" liitub Ljuda Valgevenest

Teemasse: rebjata, budem žit družno. Ivan alias Vanja: Papa govorit, sto ja tsut tsut durak, ne umeju tsitat - a ja umeju karmošku igrat ehk igaühelt tema võimete järgi...

Õpetajate päeva teema meie koolis:
 kogu maailmast kogunevad lapsed väiksesse maakooli õppima.

TÄNU
Kolm aastat koostööd

TÄHELEPANEKUD

Õpetajate päeva eri: Neljapäevane Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi projektipäev koos suurepärase retkejuhi Tõnu Paniga. Kaardid, kompassid, vihmane Toomemägi ja 11 varsaeas poissi (nunnud tüdrukud muidugi ka). Kui olukord pinevaks kipub minema ütlen poistele: ma näen teid läbi, sest mul on neli täiskasvanud poega, kellest kolm on nüüd õpetajad. Renek, 11,5 aastane, mõtlikult: siis pidi teil kodus küll väga range kord olema. Teemasse: kas tõesti ainult rangest kodust kasvavad õpetajad 


3 kommentaari:

päevalill ütles ...

Kaua oodatud! Nii kaua, et magasin maha, s.t. magasin internetist eemal. Jah, muudatused-kes aimas, et Sa, mitte eriti vene kultuurist vaimustatu, mängid karmoškat nii kaasakiskuvalt! Muutume, kuni jaksame. Siis võtame vastu teiste muutumisi...ikka kuni jaksame. Siis puhkame vaikselt-vaikselt.

Sügis on ilusaim aeg, kuni pole libe ja ei pea kõiki riideid selga panema.Tuntaivamad muutused tulevad ka sügiseti.

Emmeliina ütles ...

Päevalill, väga hästi öeldud. Aitäh.

Claudia Klein ütles ...

Tere ja Tere tulemast Spotcapi ülemaailmsetesse laenuteenustesse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant.

Kas vajate rahalist tugevdamist? kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? Kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

Pakume kõikvõimalikke laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene ning lisaks saate laenata kuni 15 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

Me teame, et õigustatud laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.

Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringutele / küsimustele? - Saada e-kiri aadressile | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

Teie rahaline vabadus on teie kätes!