esmaspäev, 28. oktoober 2019

Kas te teate Jumala telefoninumbrit?Sellise intrigeeriva küsimuse esitas soomlasest ettekandja laupäevasel kirikuseminaril Simunas. Meie kogudusel oli järjekordselt külas Misjoniühing Rahu Sõna, kellega on lävitud rohkem kui paarkümmend aastat.

Seekordseks teemaks oli  10 käsku. Ettekandjateks kolm meest Soomest.
Miks Jumal andis käske?
Ettekandja alustas väga huvitavalt. Kui me ostame ükskõik millise masina, siis on sellega kaasas kasutusjuhend. Aga kus ja milline on Inimese kasutusjuhend. Need ongi 10 käsku.
Nagu ikka noppisin kõigist loengutest midagi enda jaoks.

  • Jumal ei ole käske andnud meile koormaks, vaid on andnud armastamiseks, et me enda elu ära ei rikuks
  • Kui me teeme midagi Jumala käskude vastu, ehk ei täida inimese kasutusjuhendit, siis inimene läheb katki.
  • käskude eesmärk on edendada headust ja piirata kurjust.
  • Piibel on kui standart, mida tuleb täita
  • Jumal andis oma käsud selleks, et meid panna otsa vaatama absoluutsele kohtumõistmisele
  • Asjad, mis elus on katki läinud tahab Jumal korda teha
Esimesed kolm käsku on Inimese ja Jumala suhe, käsud neljast kümneni õpetavad kuidas käituda ligimestega.
 
Jumal ei konkureeri sinu perekonna, töö, hobide jne. Armasta ja kuula oma südant
Sa ei tohi Jumala nime ilmaasjata suhu võtta. Olulisem, kui Jumalast rääkida on Jumalaga rääkida
Sa pead pühapäeva pühitsema. Mulle nii meeldib, et pühapäev on soome keeles Lebopäev :)
Kuidas sa lebotad, kui turumajandus suunab meie vabadusi ja kui tarbid, siis saad õnnelikuks
Austa oma vanemaid. Kui lapsed kasvavad oma vanemate kaitse all, siis nad õpivad ise ennast kaitsma. Kõige aluseks on turvaline kodu.
Tapmine ei tähenda ainult otsest teise mõrvamist. Ka sõnaga võib tappa. Isegi see, kes sõimab teist "lolliks" on seda käsku rikkunud. Teiste eneseväärikustunde rikkumine on selle käsu vastu. 
Keel on pisike, aga väga tähtis kehaosa, aga tema mõjujõud on suur.
Püha abielu on Jumala ja inimese vahelise lepingu eelpilt.
Pattu langemisele eelneb alati himu ehk raseduse aeg.
Jumal maksab tagasi protsentidega. Anna ja sulle antakse.
Vandumisega kutsume me kuradit appi

10 käsku oleks nagu kiriku eetikakoodeks lõpetas seminari Rakvere kirikuõpetaja. Tegelikult me ei mõtle ju iga päev nendele käskudele. Me ei mõtle igapäevaselt vaprusele, isamaa kaitsmisele ja teistele põhiväärtustele. Need lihtsalt on meie kui inimese tegelik olemus.


1 kommentaar:

Claudia Klein ütles ...

Tere ja Tere tulemast Spotcapi ülemaailmsetesse laenuteenustesse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant.

Kas vajate rahalist tugevdamist? kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? Kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

Pakume kõikvõimalikke laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene ning lisaks saate laenata kuni 15 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

Me teame, et õigustatud laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.

Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringutele / küsimustele? - Saada e-kiri aadressile | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

Teie rahaline vabadus on teie kätes!