Pühapäev, 30. september 2018

Seljatasin septembri
Kui pärast täiskuud saabub sügistorm ei sobitu see üldisesse pilti. Mida ma siis ootasin? Ikka kuldset sügise jätku. Õnneks panevad vahtrad tuulele vastu ja hoiavad oma lehti vägisi kinni. Ehk jõuavad niimoodi veel punaseks saada.
eelsügis
varasügis
südasügis
pärissügis
hilissügis

Eelsügis, mis nii väga suve moodi, kestis paar nädalat.  Üle kahekümne soojakraadi  21. septembril oli ikka ootamatu loodusnähtus. Järgmistel päevadel lõppes see pidu ära kuigi sügise sünnipäeval  kannatas isegi metsas onni ehitada. Jesper, kuue aastane pealinnapoiss: Vanaema juures on kõik tasuta. Saun on tasuta ja isegi metsas puuonni tegemine on tasuta. Vot nii. Tegelikult sai onnitamine alguse juba augustis ja jätkus nüüd täie hooga.

Enam ilmad ei hellitanud.
Enne Mihklipäeva oli Väike - Maarjas öökülma. Üldse oli iga septembripäev ettearvamatu. Kapis rippus korraga vähemalt kolm mantlit ja jopet.
Ühe tugeva nohu suutsin hankida ja õnneks kiiresti seljatada.
Neli koolinädalat niisamuti.

Kaks erilaadset kontserti sai kuulatud. Vanavanemate päeval Väike-Maarja seltsimajas Valss vanaisale (suurepärased esinejad Triin Arak, Mihkel Kallip jt.) Oli nii ilus ja südamlik, et meie 91 aastane Puruvana Ellen rääkis sellest veel pikka aega.
Teine oli Rakveres, Naised Köögis. Seekord küll Targas majas. Kaks kontserti. uskuge, ma pole niipalju naisi kunagi elus korraga Rakveres näinud.

2 kommentaari:

päevalill ütles ...

September oli imeilus! Aga edasi tuli "tavaline" sügis. Vihm- mõnel on ikka veel kaev kuiv, enne talve peab vett maasse saama. Ilusad udud. Kuuvalgus ja pilkane pimedus, mõlemad ilusad. Kahisevad lehed, mida tuleb aina juurde, metsa- ja pargiteedele. Vahepeal ka tormist merd nähtud. Niisiis, "tavaline" sügis on ka väga ilus. Vaid see hallaöö, see rikkus mu suursuguselt lopsakad lilled.

Emmeliina ütles ...

jah, tavalise sügise unustasin. Näiteks eile lõuna ajal sadas mõnusalt suuri raheterasid :D Koolilaps tuli koos vihmaga - isegi vihikud kotis olid märjad.
Täna on jälle suurepärane ilm.