Pühapäev, 1. juuli 2018

Osta auto, kui bussiga sõita ei jaksa!


Hilja, peremees, hilja. See kõik oleks pidanud olema vähemalt paarkümmend aastat tagasi. Load ja auto. Ning sõiduoskus ka.

Õnneks on mulle naabrinaine antud. Seekordne suvesõit viis Viljandi. Aga enne ...
saabus Kärde mägi ja umbes selline dialoog:
-Kas sa oled rahumajakeses käinud?-
-Millegipärast pole juhtunud.-

Lasime siis sellel juhtuda.
Kärde Rahumajake

...
Oli rahulik. Kirjutasime siis meiegi mõttes rahulepingule alla

Millegipärast arvasin, et tegemist oli Karl XII ja Peetriga. Tegelikult hoopis lõpetas 1661.a. leping Vene-Rootsi järjekordse sõja 1656-58. Ühesõnaga tsaar Aleksei ja kuningas Karl X. "Igavene" rahuleping polnud loomulikult igavene. Eesti jäi Rootsi riigi alla kuni Põhjasõjani 1700.a.

Kärde mõis pakkus esmahuvi hoopis ajastusse mittepaigutuva, lagunenud maja pärast.

Kodus tuhlates tuli välja, et tegemist endise Tooma Katsebaasi peahoonega. Mäletan, seda nõuka aegset väljendist, miks, ei tea. Vikipeedia ütleb, et Sooparanduse Seltsi algatas Kärde mõisnik von Stackelberg 1910.a. Esimesed hooned asusid hoopis Toomal. Pildilolev maja püstitati 1950-ndatel. Materjali soode kuivendamisest, teadustöödest jm. leiab praegusajal internetist. 


Meie püüdsime pildile valitsejamaja ja vurasime edasi. 


Vaatevälja jäi silt Siimusti. 
Kõigil meil kodus mingi Siimusti potsik. Seepärast tundsime huvi. Nojah, ei häda midagi. Kortermajad korras, aknad ees ja puha. Elanikke kuuesaja ümber. Lasteaed-algkool, mingitel andmetel väikelastekodu ja Kiigemetsa kool.  Mingitel põhjustel pole sinna sattunud. Nüüd vaatasin üle. Käib fassaadi remont. Kool on toredas kohas. Küllaltki uus. Riigikool. Nagu peaks olema meie Vaeküla. Lapsed, kes seda kooli vajavad oskavad kindlasti  kaunist ümbrust hinnata. Ilu toetab. 

Põltsamaa Roosiaed kuulub Euroopa 10 suurema rosaariumi hulka. Mina ei teadnud sellest midagi, aiavõõrik nagu ma olen. Tänavu täitub 20 aastat. Tuhat roosisorti! Kel vähegi huvi, minge kindlasti. 

Oh seda ilu!
...
Kogu aed on suurte muutuste tuules ja renoveerimist näeb igal pool. Kaunid valged pingid ja varbseinad, sillutatud teed...

Ainult mul südamest kahju, et koht peitub koledate tootmishoonete taha. Katkisest sõiduteest rääkimata. See ei vähenda ehk roosihoolikuid, aga mine tea.järgneb... 


2 kommentaari:

Eliška Alžbětka ütles ...

Ma pole kunagi näinud ega kuulnud sellistest inimestest nagu dr Idialu. Dr Idialu on inimkujul jumal, inimesed nimetavad teda maapealseks jumalaks. Mu abikaasa petab mind alati ja iga kord, kui ma ütlen talle, et lõpeta petmine, ärritub ta ja ähvardab majast lahkuda, jätkab ta mitu kuud petmist, sest toob teise naise koju, kui mind seal pole. Armastasin teda nii väga ega tahtnud teda kaotada, kuid oma suureks üllatuseks tulin ühel päeval tema töölt tagasi ja avastasin, et ta võttis oma asjad ja läks teise naise juurde elama. Ma nutsin ja jäin pikka aega üksi, kuni mu sõber kontoris rääkis mulle, kuidas dr Idialu aitas tal pärast 6-aastast lahutust oma abikaasa tagasi tuua, nii et võtsin WhatsAppi kaudu kohe ühendust doktor Idialuga ja rääkisin talle oma olukorrast ning ta ütles mulle : ta aitab mind ja mu abikaasa tuleb tagasi ja palub mind põlvili 12-16 tunni jooksul. Tegin kõik, mida doktor Idialu mulle ütles, ja minu suureks rõõmuks juhtus kõik 13 tunni jooksul täpselt nii, nagu doktor Idialu enne ütles. Mu abikaasa tuli minu juurde tagasi ja kukkus põlvili, nuttes ja andestades talle andeks. Kas vajad abi? Võtke arsti Idialuga kohe ühendust e-posti teel: doctoridialuspellcaster@gmail.com või WhatsApp: 2348118448718

Päivi Katja ütles ...

Mieheni huijasi ystäväni kanssa, hän muutti toisen naisen kanssa. Mieheni, joka ei nyt pystynyt toimeen ilman minua, ei halua nähdä minua. Olen niin onnellinen, että sain rakkaan aviomieheni takaisin sen jälkeen, kun väärennetty loitsunharjoittaja huijasi minua kahdesti, mutta kiitän Jumalaa siitä, että tohtori Lomi auttoi tuomaan mieheni takaisin viipymättä ilman minkäänlaista huijaustoimintaa. yhteyttä tähän Jumala lähetti oikoluvun sähköpostiinsa; LOMIULTIMATETEMPLE@GMAIL.COM, lupaan, että hän auttaa sinua ratkaisemaan suhteesi ongelman, hänen sanansa ovat SURE.